Zumba, żywiołowość rodem z Afryki


Sport nie jedno ma imię, a aktywność fizyczna w każdej postaci to praca nad lepszym stanem zdrowia fizycznego i psychicznego. Z całą pewnością zumba jest jedną z takich form, gdzie wysiłek fizyczny przemienia się w wyjątkowo pozytywną energię, która utrzymuje się przez dłuższy czas.

            Zumba, to jedna z najnowszych propozycji w zakresie treningów kondycyjnych, polegająca na wykonywaniu serii ćwiczeń w rytm energetyzującej muzyki. To wyjątkowe połączenie aerobiku, tańca afrykańskiego i latynoamerykańskiego. Każdy trening jest niezwykle intensywny i zaledwie półgodzinna sesja wystarcza, by wycisnąć ze wszystkich siódme poty. Ponadto to świetny sposób na poprawę humoru, ponieważ w trakcie grupowych zajęć nie brakuje powodów do ataków śmiechu. Im więcej pozytywnie nastawionych do świata osób, tym lepsza zabawa w trakcie zajęć.

            Wybierając się na zajęcia zumby, należy pamiętać o tym, że tutaj najważniejsza jest dobra zabawa, a nie perfekcja w naśladowaniu ruchów instruktorki. Nie wszystkie kroki będą łatwe od początku, a narzucone tempo skutecznie utrudnia cały proces nauki, co nie zmienia faktu, że w dalszym ciągu jest do świetna forma na poprawę własnej kondycji. Zajęcia tego typu polecane są raczej żywiołowym osobom, które lubią, gdy w ich otoczeniu dużo się dzieje. Panie kochające perfekcje mogą czuć się nieco zakłopotane własną niedoskonałością w trakcie pierwszych treningów, jednak z czasem wszystko stanie się proste i oczywiste. Z tego też powodu warto wytrwać i nie poddawać się przy pierwszych potknięciach, ponieważ tylko sukcesywna praca prowadzi do sukcesu.