Tani urlop


tani urlop

tani urlopPrzejrzałaś kilka ofert w biurze podróży i nic taniego nie znalazłaś? Najlepiej zorganizować rodzinne wakacje na własną rękę. Na pewno będzie dużo taniej! Jak tanio spędzić urlop? Jest kilka opcji.

 

Jedziemy pod namiot

Nad Bałtykiem za rozbicie namiotu dla przykładowo trzy osobowej rodzinki i korzystanie z kuchni oraz łazienki trzeba zapłacić ok. 60 zł, ale tak 3 km od morza kwota może spaść do 30 zł. Koszt noclegów przez dwa tygodnie może nas wynieść max 360 zł. Przed wyjazdem zrób zakupy w supermarkecie i weź ze sobą sporo jedzenia: puszki, płatki, dżemy, mleko, pakowane sery itp. Dzięki takiemu zaopatrzeniu wyżywicie się za około 500 zł w 2 tygodnie. Cały wyjazd wraz z dojazdem wyniesie was niewiele ponad 1200zł. Wiele można więc zaoszczędzić.

 

Jeżeli nie macie samochodu poszukaj tanich połączeń przykładem jest pociąg słoneczny Warszawa – Gdynia, w którym bilet normalny kosztuje 50 zł, podczas gdy w innych pociągach koszt takiego biletu to od 70zł – 110zł. Z kolei pks ma przez czas wakacji częste promocje nawet za 10zł można kupić bilet. Warto więc pytać o takie promocje.

Wynajem kwatery

Można popytać wśród swoich znajomych, bądź pogrzebać w internecie i poszukać tanich kwater. Jeżeli nie boicie się jechać w ciemno, z pewnością na miejscu znajdziecie jeszcze tańsze hotele. W odległości 1 – 2 km od morza, są one jeszcze tańsze nawet 25 zł za noc. Za 2 tygodnie zapłacisz ok. 900 zł. Jeżeli sami będziecie gotować, wasze wczasy zamkną się w granicach 1500 zł za wszystko.

 

Wczasy poza sezonem

Zarówno wczasy zorganizowane jak i sam wynajem pokoi poza sezonem urlopowym, który trwa zwykle od maja do września, jest dużo tańszy niż w okresie oblegania przez innych turystów.