Rekreacyjne rowerem przez świat


wędrówki górskie

Nie trzeba uprawiać kolarstwa zawodowego, by móc cieszyć się korzyściami i relaksem w trakcie jazdy rowerem. Wystarczy odrobina chęci, wygodny strój i sprawny technicznie rower, by nawet kobieta w kwiecie wieku mogła zadbać o swoją kondycję.

Już niebawem przyjdzie wiosna. Warto już teraz sprawdzić stan swojego starego roweru i zastanowić się nad ewentualnym zakupem nowego. Jeżeli stary rower nadal jest w dobrym stanie, należy sprawdzić czy wszystko w nim funkcjonuje tak, jak należy. Zawsze możesz poprosić męża lub syna, żeby przygotowali dla Ciebie rower przed wiosennymi wojażami. Ewentualnie sama możesz zadbać o odpowiednie przygotowanie sprzętu, co może być niezwykle pomocne, gdy podczas wyprawy przydarzy się awaria.

Jazda na rowerze to doskonała rekreacja i relaks na świeżym powietrzu. Zanim jednak wyruszysz na pierwszą wyprawę, popracuj nad własną kondycją. Ciało po zimie niekonieczne będzie w stanie pokonać wielokilometrowe trasy. Nawet tygodniowy program codziennych ćwiczeń, skutecznie przygotuje Twoje ciało do większego wysiłku.

Planując pierwsze wiosenne wycieczki rowerowe, warto zastanowić się nad własnymi możliwościami fizycznymi. Nie przeceniaj ich, ponieważ przeforsowanie możesz przepłacić przynajmniej kilkudniowym unieruchomieniem. Szczególnie, gdy cały okres zimowy należał do raczej leniwych. Lepiej więc, na pierwszy cel wybrać pobliski par lub ładną okolicę znajdującą się w niedalekim sąsiedztwie. Z czasem będziesz mogła dokładać kolejne kilometry i wybierać się na coraz dłuższe wycieczki.