Osiedlowy klub amatorek zdrowego stylu życia


Jak mawia wielu, człowiek to zwierzę stadne. Nic więc dziwnego, że wiele czynności znacznie łatwiej wykonuje się, gdy ma się u boku odpowiednie wsparcie, w postaci nawet zwykłego słowa czy pomocnej dłoni gotowej w każdym momencie nieść niezbędną pomoc. Doskonały pomysłem jest więc zakładanie osiedlowych klubów aktywności ruchowej, do którego może przystąpić każdy, kto potrzebuje odpowiedniej motywacji, aby móc cieszy się zdrowym stylem życia.

            Spotkania klubowe osób zaangażowanych w profilaktykę zdrowotną, a także poświęcających każdą wolną chwilę na aktywność ruchową, to nie tylko doskonałe źródło motywacji, ale i możliwość oderwania się od codziennych obowiązków i problemów. Terminy spotkań ustalonych wspólnie to także większy bodziec do racjonalnego zarządzania własnym czasem, co w konsekwencji ułatwia planowanie również standardowych, codziennych obowiązków i zadań.

            Osiedlowe kluby aktywności fizycznej, to także dobry pomysł dla starszych i samotnych osób, które tęsknią za towarzystwem innych ludzi. Często zdarza się, że przejście na emeryturę to najgorszy moment w życiu wielu kobiet, które mają już dorosłe i w pełni samodzielne dzieci, a ich mężowie wciąż są aktywni zawodowo. W pustym domu narasta wewnętrzne poczuciu, że właśnie stały się nikomu niepotrzebne. Do tej pory żyły w ciągłym biegu, pomiędzy domem a pracą, dbając o rodzinę i pełniąc obowiązki służbowe. Nagle cały ten codzienny zgiełk zastępuje cisza, która z czasem jest coraz trudniejsza do zniesienia. Dołączając lub tworząc osiedlowy klub można nadal cieszyć się życiem towarzyskim i przy okazji zadbać o lepszą formę.