Na siłownię nigdy nie jest zbyt późno


Utarte stereotypy na temat siłowni i ich bywalców powodują, że wiele kobiet rezygnuje z tego pomysłu, zanim w ogóle wykonają pierwszy krok. To podstawowy błąd wielu osób, które powinny rozpocząć przygodę z siłownią, od znalezienia odpowiedniego dla siebie klubu. Ani fitness, ani siłownia nie są dedykowane tylko i wyłącznie młodym ludziom. Prawdą jest, że to właśnie oni stanowią największą grupę klientów klubów fitness, jednak z ich ofert mogą swobodnie korzystać także starsze osoby.

            Kobieta po czterdziestce jest równie mile widziana w siłowni, jak jej młodsza koleżanka. Wybierając odpowiednie miejsce na treningi, można liczyć na profesjonalną pomoc instruktorów, a nawet dietetyków, którzy przygotują plan treningowy i żywienia, optymalnie dopasowany do potrzeb i możliwości klientki. Na aktywność fizyczną i ćwiczenia poprawiające zarówno kondycję jak i samą sylwetkę nigdy nie jest zbyt późno. Na świecie zdarza się przypadki osób, które swoje trening rozpoczęły już na emeryturze, a dziś cieszą się doskonałym stanem zdrowia, samopoczucia i kondycją.

            Wśród starszych osób największym problemem nie jest brak czasu czy środków finansowych, aby mogli oni pozwolić sobie na treningi pod okiem doświadczonego trenera, lecz poczucie, że w ich wieku już nie wypada. Tymczasem to właśnie aktywność ruchowa skutecznie spowalnia proces starzenia, a w połączeniu ze zdrową dietą zapewnia świetny stan zdrowia przez długie lata. Warto więc przełamać własne poczucie wstydu i wybrać się na próbny trening do wybranej siłowni. Obecnie w wielu miastach tworzone są specjalne fitness kluby ze specjalną dedykacją dla kobiet w różnym wieku, gdzie można brać udział także w zajęciach grupowych.