Na emeryturze wyruszaj w góry


wędrówki górskie

Kilkanaście lat spędzonych w zatłoczonym, brudnym i wciąż tętniącym życiem mieście może zmęczyć nawet najbardziej towarzyskich ludzi. Z tego też powodu dla wielu osób przejście na emeryturę to doskonała okazja do tego, by zmienić dotychczasowe miejsce zamieszkania i przenieść się gdzieś, gdzie w spokoju i ciszy można spędzać dnie.

            Dla kobiet ceniących zdrowy tryb życia i kochających aktywność, najlepszym rozwiązaniem będzie dom położony gdzieś w górach. Atrakcji nie brakuje tu przez cały rok, a przy odrobinie pomysłowości można nawet dorobić do emerytury bez większego wysiłku. Dla miłośniczego ruchu prawdziwą gratką będzie możliwość wędrowania po górskich szlakach latem, a zimą oddawanie się narciarskiemu szaleństwu. Nawet jeżeli nigdy nie miałaś nart na nogach, nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć właśnie teraz. Na naukę nigdy nie jest za późno,  a z pomocą instruktora z całą pewnością będzie ona łatwa i przyjemna.

            Panie, które mimo wszystko lubią miejską rzeczywistość powinny chociaż kilka razy w roku wybrać się na weekend lub urlop spędzony na szlakach, gdzie można zaczerpnąć świeżego górskiego powietrza, zregenerować siły i zadbać o własną kondycję. To bardzo ważne, aby w dojrzałym wieku zapewnić sobie odpowiednią dawkę ruchu każdego dnia, urozmaicanego co pewien czas nieco inną formą rekreacji. Utrzymując aktywny tryb życia, łatwiej jest przeciwdziałać typowym dla wieku starczego chorobom. Aktywnie, znaczy zdrowiej, ponieważ w ten sposób można zrobić coś dobrego zarówno dla ciała, jak i psychiki.