Kwas hialuronowy w trosce o zdrowie skóry


Jednym z najbardziej popularnych w ostatnim czasie składników produktów pielęgnacyjnych do ciała jest kwas hialuronowy. Ceniony jest przede wszystkim w kosmetyce jako substancja o wybitnych właściwościach nawilżających. Mało osób jednak wie, że kwas hialuronowy jest bardzo pomocny w procesie gojenia uszkodzeń skóry.

Błyskawiczna regeneracja
Kwas hialuronowy ze względu na swoje wybitne właściwości pielęgnacyjne robi w ostatnich latach zawrotną karierę. Czym tak naprawdę jest ta substancja? Jest to związek naturalnie występujący w organizmie człowieka, jego najważniejszą właściwością jest zdolność do wiązania wody w naskórku. Jednak wraz z wiekiem, jego zawartość w skórze maleje, stąd potrzeba dostarczania go skórze z zewnątrz. Pozyskiwany jest najczęściej metodami biotechnologicznymi. Kwas hialuronowy zyskał największą popularność w branży kosmetycznej – jest popularnym składnikiem silnie nawilżających kremów do twarzy i balsamów do ciała. Warto wiedzieć, że substancja ta pełni także bardzo ważną rolę w organizmie jako istotny składnik tkanki łącznej i jest odpowiedzialna m.in. za szybką odnowę skóry po urazach. Właściwości hydrofilowe kwasu hialuronowego stwarzają warunki do szybkiego przemieszczania się związków rozpuszczalnych w wodzie i migracji komórek. Ułatwia to regenerację komórek nabłonka a tym samym przyspiesza odnowę uszkodzonych tkanek.

Dobierz odpowiedni krem
Stosowanie maści i kremów zawierających kwas hialuronowy skutecznie przyspieszy proces gojenia się uszkodzonego naskórka. W przypadku różnego rodzaju skaleczeń, zadrapań, ran (także pooperacyjnych) pomocny będzie Bionect® Krem, zawierający w składzie kwas hialuronowy. Dzięki temu składnikowi  preparat nie tylko przyspiesza proces gojenia ale także minimalizuje ryzyko powstania szpecących blizn. Dodatkową zaletą Bionect® Krem jest możliwość stosowania zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci. Świetnie sprawdzi się także w łagodzeniu podrażnień skóry wywołanych pieluszkowym zapaleniem skóry u niemowląt. Dostępny jest w aptekach bez recepty.