Dbaj o ciało jesienią


pielęgnacja ciała

pielęgnacja ciałaJesień to doskonały czas, aby rozkoszować się pielęgnacją ciała. Podpowiadamy, jak zadbać o to, by było idealnie gładkie, nawilżone i odżywione.

Nasze ciało wymaga takiej samej uwagi jak twarz. Tym bardziej, że jesienią otulamy twarz, w ochronie przed zimnem i wiatrem. Jest więc narażona na przegrzanie oraz na utrudnione oddychanie. Jeśli będziemy o nią dbały systematycznie, odpłaci nam się zdrowym wyglądem.

Zestaw pielęgnacyjnypła

*żel pod prysznic z wyciągami roślinnymi

*rękawica do masażu

*peeling kremowy, solny, cukrowy lub enzymatyczny

*balsam nawilżający

*krem odżywczy

 

pielęgnowanie ciałaPłaski i gładki brzuch

Brzuch jest miejscem szczególnie narażonym na cellulit. Warto zająć się jego intensywna pielęgnacją. Najlepsze są kosmetyki, które zawierają ekstrakt z alg. Wspomagają metabolizm komórkowy, ułatwiają i przyspieszają usuwanie tłuszczu. Dobre są także preparaty które zawierają kofeinę, stymulują one spalanie tłuszczu i przeciwdziałają wiotczeniu i utracie elastyczności skóry. Są kosmetyki do pielęgnacji brzucha, które posiadają dodatkowe aplikatory w kształcie wałka, pomocnego w wykonywaniu masażu i sprawiającego że krem lub żel lepiej się wchłania i rozprowadza. Ważne jest aby preparat miał delikatną konsystencję. Płaski brzuch nie musi być jedynie marzeniem. Wystarczy dobrać odpowiednie kremy, stosować właściwą dietę i co najważniejsze ćwiczyć. Na efekty nie będzie trzeba długo czekać.