Babcia w super formie


Wiele pań w dojrzałym wieku, które mają okazję cieszyć się z faktu bycia babciami, coraz bardziej odchodzi od klasycznego wzorca babć. Nawet jeżeli zdążyły już zakończyć aktywność zawodową, w dalszym ciągu pozostają niezwykle aktywne na arenie towarzyskiej, a także z niezwykłym poświęceniem oddają się ćwiczeniom poprawiających ich kondycję fizyczną.
Basen, aqua aerobik, taniec, nordic walking, a nawet siłownia, to coraz bardziej popularne formy aktywności fizycznej pośród osób przeżywających swą drugą młodość. Tego typu działania nie tylko zapewniają przedłużenie młodości, ale zapewniają znacznie lepszą kondycję fizyczną, która przekłada się na lepszy stan zdrowia, zarówno fizycznego jak i psychicznego. Zajęcia zazwyczaj odbywają się w zorganizowanych grupach, które pozwalają utrzymać poczucie przynależności do określonej grupy społecznej. Regularne spotkania na zajęciach często dają początek wieloletnim przyjaźniom. To niezwykle ważne, aby osoby przechodzące na emeryturę mogły znaleźć odpowiednie dla siebie zajęcie, które podtrzymuje ich poczucie ważności i zdolności do dalszego działania.
Współcześnie coraz więcej starszych osób może pochwalić się lepszym stanem zdrowia i kondycją fizyczną niż wiele młodych osób, które przez wzgląd na pracę dopuszczają się poważnych zaniedbań w zakresie prowadzenie odpowiedniego stylu życia. Babcia biegająca z wnuczką w parku, czy urządzająca rowerowe wycieczki wspólnie z wnukami nikogo nie powinna dziwić. To właśnie najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu, gdy praca zawodowo nie koliduje już z aktywnym stylem życia.