Aktywność fizyczna idealnym lekarstwem


ruch

„Ruch jest w stanie zastąpić prawie każde lekarstwo, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu” – mówi mądre przysłowie. Ruch to zdrowie!

Brak ruchu

Dzisiejsze społeczeństwo cierpi z powodu ogólnego braku ruchu. Rozwój cywilizacji pociągnął za sobą większą możliwość wykonywania pracy umysłowej, co nieodłącznie związane jest z siedzącym trybem życia. Rosnąca mobilność sprawia, że odległości między jednym a drugim miejscem pokonujemy samochodem. Kiedy zaś nadchodzi czas upragnionego odpoczynku, chwytamy w rękę pilot do telewizora bądź zastygamy na kanapie z laptopem lub książką na kolanach. Są jednak osoby, które doświadczywszy na własnej skórze negatywnych skutków braku aktywności fizycznej postanowiły to zmienić i to właśnie z nich powinniśmy brać przykład.

Ruch znakomitym lekarstwemruch

Ruch niewątpliwie ma zbawienny wpływ na naszą fizyczność. Sprzyja on naszemu zdrowiu jak nic innego, wzmacnia kondycję, poprawia odporność, reguluje układ trawienny, ogranicza ryzyko wystąpienia przeróżnych chorób, odmładza. Oprócz tego aktywność fizyczna poprawia naszą kondycję psychiczną. Udowodniono, że sport może stanowić jeden z czynników leczących nawet w depresji! Kiedy podejmujemy aktywność fizyczną w naszym ciele wzrasta poziom serotoniny oraz endorfin. Są to substancje, które odpowiadają za odczuwanie błogostanu i zadowolenia. Dodatkowo aktywność fizyczna podejmowana w grupie może dodatkowo pozytywnie wpływać na nas nastrój dając poczucie przynależności do grupy oraz otwierając możliwość wchodzenia w nowe interakcje.

Natalia Wieteska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *